Twitter
Stowarzyszenia i fundacje
Sortuj według: Wielkość czcionki: A | A | A
Filtruj według rodzaju:
Filtruj według języka:

Nazwa v
Adres
Rodzaj
Nowotwr
Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych

Fundacja Alivia działa w celu pomocy osobom chorym na każdy typ nowotworu złośliwego. Poprzez program Skarbonka pomaga uzbierać środki finansowe na nierefundowane leczenie, ponadto ułatwia dostęp do wiedzy i informacji przydatnych dla pacjentów onkologicznych. Prowadzi przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych na portalu Onkomapa.pl natomiast na stronie Kolejkoskop.pl informuje o najkrótszych kolejkach do badań diagnostycznych w ramach NFZ.

> www.alivia.org.pl

fundacja,
wszystkie
Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”
Celem Federacji jest wszechstronne działanie na rzecz Kobiet z rakiem piersi. Federacja realizuje swoje cele poprzez koordynowanie działalności klubów i stowarzyszeń zrzeszających kobiety po leczeniu raka piersi w całej Polsce. Organizuje szkolenia profesjonalistów (rehabilitantów, psychologów), liderek i ochotniczek. Federacja tworzy warunki sprzyjające wzajemnemu wsparciu, pomocy i samopomocy, reprezentuje interesy kobiet dotkniętych rakiem piersi.

> http://www.amazonkifederacja.pl/

stowarzyszenie pacjentów,
rak piersi,
Fundacja "Wygrajmy Zdrowie im. Grzegorza Madeja"
Fundacja ma na celu promowanie problematyki onkologicznej ze szczególnym uwzględnieniem onkologii urologicznej. Chcemy by nasze działania skupiły się również na edukacji w zakresie onkologii zorientowanej na środowiska młodzieży i ich wychowawców, bo tego w Polsce najbardziej brakuje.

> www.wygrajmyzdrowie.pl

fundacja,
rak pęcherza moczowego,
rak prostaty,
rak nerki,
rak jądra,
Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem
Fundacja Carita powstała z myślą o wspieraniu pacjentów chorych na szpiczaka mnogiego oraz działa na rzecz szerzenia wiedzy o szpiczaku. Jednym z głównych celów działania Fundacji jest wyrównanie szans pacjentów w dostępie do najnowszych metod leczenia.

> www.fundacjacarita.pl

fundacja,
Szpiczak mnogi,
Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka"

Celem Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone, a także pozyskiwanie dawców szpiku.

> www.krwinka.org

fundacja,
wszystkie
Fundacja Ex Animo

Fundacja EX ANIMO została powołana z inicjatywy księżnej Marii Sapiehy i kierownika Kliniki Onkologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” prof. Danuty Perek. Jej celem jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i wspieranie działań Kliniki.

> www.exanimo.pl/index.php

fundacja,
wszystkie
Fundacja Hospicjum Onkologiczne
Fundacja roztacza profesjonalną opiekę nad chorymi z chorobami nowotworowymi

> www.fho.org.pl/

fundacja,
hospicjum,
wszystkie
Fundacja Hospicyjna
Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku. Jej celem jest prowadzenie działalności charytatywnej, edukacyjno–szkoleniowej i marketingowej związanej z pozyskiwaniem środków na opiekę hospicyjną i szkolenie pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz pacjentów i ich rodzin.

> www.fundacjahospicyjna.pl

fundacja,
hospicjum,
wszystkie
Fundacja Instytut Rozwoju Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej

Nasz Portal skierowany jest do pacjentów – których postrzegamy jako odbiorców dóbr i usług zdrowotnych. Zależy nam na tym, aby Państwo byli świadomymi użytkownikami systemu ochrony zdrowia, aby łatwiej dokonywali Państwo racjonalnego wyboru między oferowanymi świadczeniami medycznymi. Chcielibyśmy, aby mogli Państwo z nich korzystać w sposób bezpieczny i satysfakcjonujący, a gdy zaistnieje taka konieczność aby potrafili Państwo dochodzić rekompensaty za doznane krzywdy lub szkody.

> www.prawapacjenta.eu

fundacja,
wszystkie
Fundacja Na Rzecz Szpitala Specjalistycznego w Pile

Cele statutowe Fundacja realizuje poprzez zakupy sprzętu głównie medycznego, a następnie dokonuje nieodpłatnego przekazania zakupionego sprzętu , usług dla Szpitala Specjalistyczn. w Pile. Fundacja w ramach działalności statutowej dokonuje również modernizacji niektórych Oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Pile. W przypadkach, gdy koszt sprzętu medycznego jest bardzo wysoki, uczestniczy wówczas w częściowym dofinansowaniu zakupionego sprzętu przez Szpital Specjalistyczny w Pile .

> http://www.szpitalpila.pl/fundacja_na_rzecz_szpitala_specjalistycznego_w_pile,68.html

fundacja,
wszystkie
Fundacja Oleńka

Celem Fundacji jest wspieranie Pań chorujących onkologicznie, w tym, w szczególności, samotnych Matek. Fundacja realizuje swój cel poprzez pomoc charytatywną dotyczącą Pań ze wszystkimi zdiagnozowanymi chorobami onkologicznymi, w różnym stadium. Fundacja jednak nie prowadzi wsparcia w zakresie bezpośredniego leczenia.

> www.fundacjaolenka.pl

fundacja,
wszystkie
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która już od roku 1991 otacza opieką dzieci dotknięte chorobą nowotworową z terenu całej Polski.

> www.fundacja.net

fundacja,
wszystkie
Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei”
Powołaliśmy ją do życia z potrzeby serca, by stworzyć miejsce, w którym osoby chore na nowotwory wraz ze swoimi bliskimi znajdą pomoc psychologiczną i wsparcie.

> www.ogrodnadziei.org.pl

fundacja,
wszystkie
Fundacja Rak`n`roll
Fundacja wspierająca chorych i ich bliskich w walce z chorobą nowotworową

> raknroll.pl

fundacja,
wszystkie
Fundacja TAM I Z POWROTEM

Fundacja powstała z potrzeby wspomożenia chorych na nowotwory pacjentów polskich szpitali.
W Radzie Fundacji zasiadają wybitni onkolodzy oraz osoby pragnące poświęcić swój czas i energię realizacji działań statutowych Fundacji. 

> www.tamizpowrotem.org

fundacja,
wszystkie
Fundacja Urszuli Jaworskiej
Fundacja Urszuli Jaworskiej jest największym-pod względem liczby zarejestrowanych osób - Bankiem Dawców Szpiku Kostnego w Polsce. Obecnie zrzesza on ponad 11 200 dawców. Głównym celem działalności Fundacji Urszuli Jaworskiej jest szeroko pojęta pomoc dla ludzi chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi, prowadzenie akcji edukacyjnych i informacyjnych w prasie, radio i telewizji na temat tworzenia Banków Dawców Szpiku oraz przeszczepów szpiku kostnego a przede wszystkim, pozyskiwanie potencjalnych dawców szpiku.

> www.fundacjauj.pl

fundacja,
białaczka,
Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową
Stowarzyszenie wspiera osoby chore na Przewlekłą Białaczkę Szpikową (PBS), ich rodziny i bliskich.

> www.spbs.com.pl

stowarzyszenie pacjentów,
białaczka,
Ogólnopolska Organizacja na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy Kwiat Kobiecości
Naszą misją jest pomoc każdej kobiecie, która zmaga się z RSM oraz tym, które mogą być nim zagrożone. Stawiamy na profilaktykę, edukację, dostęp do informacji i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia.

> www.kwiatkobiecosci.pl

stowarzyszenie pacjentów,
Rak szyjki macicy,
Polska Koalicja Organizacji Pacjentów
Założycielami zostały cztery stowarzyszenia: Federacja Stowarzyszeń "Amazonki", Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki "Sowie Oczy", Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekła Białaczkę Szpikową oraz Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO. Zasadniczymi celami nowo powstałej fundacji będzie: • wszechstronne wspieranie i współpraca z organizacjami pacjentów onkologicznych; • kreowanie wspólnej polityki zdrowotnej; • reprezentacja organizacji członkowskich w kontaktach z instytucjami publicznymi; • wymiana doświadczeń i przykładów dobrych praktyk w celu wzmocnienia organizacji pacjentów onkologicznych na poziomie krajowym i europejskim.

> www.koalicjaonkologiczna.pl

koalicja,
stowarzyszenie pacjentów,
wszystkie
Polski Komitet Zwalczania Raka
Organizacja pozarządowa zajmująca się organizacją profilaktyki i leczenia nowotworów.

> www.pkzr.pl

stowarzyszenie pacjentów,
wszystkie
next 1 | 2 | next
Stowarzyszenia i fundacje w podziale na nowotwory
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
Data aktualizacji strony: 2024-06-23

Informujmy, że portal onkologia-online.pl, korzysta z plików cookie (ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji o ich wykorzystywaniu,
przejdź do Polityki Prywatności. Kliknij "akceptuję" aby to okno nie pokazywało się więcej

Akceptuję