Twitter
Stowarzyszenia i fundacje - Szpiczak mnogi
Wielkość czcionki: A | A | A

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" data: 0000-00-00

Tagi: białaczka, dzieci, przeszczep szpiku, dawcy szpiku, dzieci, pomoc, wsparcie psychiczne
Link: www.krwinka.org
Nowotwór: wszystkie

Celem Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone, a także pozyskiwanie dawców szpiku.

Fundacja Ex Animo data: 0000-00-00

Tagi: dzieci, choroby nowotworowe, wsparcie
Link: www.exanimo.pl/index.php
Nowotwór: wszystkie

Fundacja EX ANIMO została powołana z inicjatywy księżnej Marii Sapiehy i kierownika Kliniki Onkologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” prof. Danuty Perek. Jej celem jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i wspieranie działań Kliniki.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne data: 0000-00-00

Tagi: opieka nad chorym, choroba nowotworowa, wsparcie, fundacja , hospicjum
Link: www.fho.org.pl/
Nowotwór: wszystkie
Fundacja roztacza profesjonalną opiekę nad chorymi z chorobami nowotworowymi
Fundacja Instytut Rozwoju Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej data: 0000-00-00

Tagi: prawa pacjenta, usługi zdrowotne, portal
Link: www.prawapacjenta.eu
Nowotwór: wszystkie

Nasz Portal skierowany jest do pacjentów – których postrzegamy jako odbiorców dóbr i usług zdrowotnych. Zależy nam na tym, aby Państwo byli świadomymi użytkownikami systemu ochrony zdrowia, aby łatwiej dokonywali Państwo racjonalnego wyboru między oferowanymi świadczeniami medycznymi. Chcielibyśmy, aby mogli Państwo z nich korzystać w sposób bezpieczny i satysfakcjonujący, a gdy zaistnieje taka konieczność aby potrafili Państwo dochodzić rekompensaty za doznane krzywdy lub szkody.

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową data: 0000-00-00

Tagi: fundacja, dzieci, choroba nowotworowa
Link: www.fundacja.net
Nowotwór: wszystkie
Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która już od roku 1991 otacza opieką dzieci dotknięte chorobą nowotworową z terenu całej Polski.
Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei” data: 0000-00-00

Tagi: pomoc psychologiczna, wsparcie
Link: www.ogrodnadziei.org.pl
Nowotwór: wszystkie
Powołaliśmy ją do życia z potrzeby serca, by stworzyć miejsce, w którym osoby chore na nowotwory wraz ze swoimi bliskimi znajdą pomoc psychologiczną i wsparcie.
Fundacja Hospicyjna data: 0000-00-00

Tagi: hospicja, szkolenie, pozyskiwanie środków
Link: www.fundacjahospicyjna.pl
Nowotwór: wszystkie
Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku. Jej celem jest prowadzenie działalności charytatywnej, edukacyjno–szkoleniowej i marketingowej związanej z pozyskiwaniem środków na opiekę hospicyjną i szkolenie pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz pacjentów i ich rodzin.
Polska Koalicja Organizacji Pacjentów data: 0000-00-00

Tagi: stowarzyszenie, koalicja, onkologia
Link: www.koalicjaonkologiczna.pl
Nowotwór: wszystkie
Założycielami zostały cztery stowarzyszenia: Federacja Stowarzyszeń "Amazonki", Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki "Sowie Oczy", Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekła Białaczkę Szpikową oraz Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO. Zasadniczymi celami nowo powstałej fundacji będzie: • wszechstronne wspieranie i współpraca z organizacjami pacjentów onkologicznych; • kreowanie wspólnej polityki zdrowotnej; • reprezentacja organizacji członkowskich w kontaktach z instytucjami publicznymi; • wymiana doświadczeń i przykładów dobrych praktyk w celu wzmocnienia organizacji pacjentów onkologicznych na poziomie krajowym i europejskim.
Stowarzyszenie Chorych na Chłoniaki "Sowie Oczy" data: 0000-00-00

Tagi: stowarzyszenie, chłoniak, sowie oczy
Link: www.sowieoczy.pl
Nowotwór: wszystkie
Wsparciem obejmuje chorych na chłoniaki w całej Polsce
Stowarzyszenie Osób z Chorobą Nowotworową Tarczycy „Motyl” data: 0000-00-00

Tagi: rak tarczycy, stowarzyszenie, choroba nowotworowa
Link: .
Nowotwór: wszystkie
Popularyzacja wiedzy na temat chorób tarczycy; organizowanie zebrań informacyjnych, odczytów, sympozjów; udzielanie wsparcia psychicznego chorym; udzielanie członkom wsparcia materialnego na cele lecznicze; nawiązywanie kontaktów i współpraca ze stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi.
Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego data: 0000-00-00

Tagi: stowarzyszenie, rak prostaty
Link: www.gladiator-prostata.pl
Nowotwór: wszystkie
Stowarzyszenie Gladiator za podstawowy cel działania uważa poszerzanie wiedzy swych członków i sympatyków o najnowsze metody walki i przeciwdziałania prostacie.
Śląska Liga do Walki z Rakiem data: 0000-00-00

Tagi: liga, Śląsk, wykrywanie raka, rehabilitacja
Link: www.slwr.org.pl
Nowotwór: wszystkie
Stara się zapewnić mieszkańcom Śląska jak najpełniejsze informacje na temat zapobiegania powstawaniu nowotworów, wczesnego wykrywania raka, metod leczenia oraz sposobów rehabilitacji po leczeniu
Polski Komitet Zwalczania Raka data: 0000-00-00

Tagi: komitet, zwalczanie raka, nowotwory
Link: www.pkzr.pl
Nowotwór: wszystkie
Organizacja pozarządowa zajmująca się organizacją profilaktyki i leczenia nowotworów.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym na Szpiczaka data: 0000-00-00

Tagi: stowarzyszenie, szpiczak
Link: www.szpiczak.org.pl
Nowotwór: Szpiczak mnogi,
Polska organizacja pozarządowa zrzeszająca pacjentów chorych na szpiczaka oraz ich bliskich i przyjaciół. Stowarzyszenie istnieje od kwietnia 2005 roku. To pierwsza w Polsce organizacja, której priorytetem jest pomoc i reprezentowanie interesów osób dotkniętych szpiczakiem.
Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem data: 0000-00-00

Tagi: fundacja, szpiczak mnogi, wyrównanie szans pacjentów
Link: www.fundacjacarita.pl
Nowotwór: Szpiczak mnogi,
Fundacja Carita powstała z myślą o wspieraniu pacjentów chorych na szpiczaka mnogiego oraz działa na rzecz szerzenia wiedzy o szpiczaku. Jednym z głównych celów działania Fundacji jest wyrównanie szans pacjentów w dostępie do najnowszych metod leczenia.
Fundacja Rak`n`roll data: 0000-00-00

Tagi: fundacja, choroba nowotworowa, wsparcie
Link: raknroll.pl
Nowotwór: wszystkie
Fundacja wspierająca chorych i ich bliskich w walce z chorobą nowotworową
American Cancer Society data: 2011-07-05

Tagi: American Cancer Society
Link: http://www.cancer.org/
Nowotwór: wszystkie
Serwis American Cancer Society przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z rozpoznaniem choroby nowotworowej i ich rodzin. Zawiera przegląd aktualnych informacji z dziedziny onkologii. Serwis pozwala na poznanie epidemiologii, czynników ryzyka, objawów, diagnostyki i sposobów leczenia poszczególnych rodzajów raka.
Nie daj się chorobie data: 0000-00-00

Tagi: odżywianie, choroba
Link: http://www.niedajsiezjescchorobie.org/
Nowotwór: wszystkie

Portal poświęcony prawidłowemu odżywianiu w chorobie.  Możliwość szybkiej odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące m.in. niepokojących symptomów pojawiających się u pacjenta. Serwis wzbogacony o informacje dotyczące żywienia medycznego.

Portal poświęcony prawidłowemu odżywianiu w chorobie. Możliwość szybkiej odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące m.in. niepokojących symptomów pojawiających się u pacjenta. Serwis wzbogacony o informacje dotyczące żywienia medycznego.
Fundacja Na Rzecz Szpitala Specjalistycznego w Pile data: 2011-09-26

Link: http://www.szpitalpila.pl/fundacja_na_rzecz_szpitala_specjalistycznego_w_pile,68.html
Nowotwór: wszystkie

Cele statutowe Fundacja realizuje poprzez zakupy sprzętu głównie medycznego, a następnie dokonuje nieodpłatnego przekazania zakupionego sprzętu , usług dla Szpitala Specjalistyczn. w Pile. Fundacja w ramach działalności statutowej dokonuje również modernizacji niektórych Oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Pile. W przypadkach, gdy koszt sprzętu medycznego jest bardzo wysoki, uczestniczy wówczas w częściowym dofinansowaniu zakupionego sprzętu przez Szpital Specjalistyczny w Pile .

Fundacja TAM I Z POWROTEM data: 0000-00-00

Link: www.tamizpowrotem.org
Nowotwór: wszystkie

Fundacja powstała z potrzeby wspomożenia chorych na nowotwory pacjentów polskich szpitali.
W Radzie Fundacji zasiadają wybitni onkolodzy oraz osoby pragnące poświęcić swój czas i energię realizacji działań statutowych Fundacji. 

next 1 | 2 | next
Zobacz także:
Szpiczak mnogi - informacje ogólne

Szpiczak mnogi (szpiczak plazmocytowy, choroba Kahlera, łac. myeloma multiplex, ang. multiple myeloma, MM, myeloma, plasma cell myeloma, Kahler's disease) jest nowotworem komórek plazmatycznych szpiku kostnego, gąbczastej tkanki znajdującej się wewnątrz kości. Szpiczak powstaje w wyniku zmiany i niekontrolowanego rozwoju zdrowych komórek plazmatycznych. Komórki plazmatyczne są elementem układu odpornościowego który wytwarzając przeciwciała pomaga organizmowi zwalczać infekcje. Nieprawidłowe komórki plazmatyczne mogą hamować rozwój innych komórek szpiku, które wytwarzają czerwone krwinki, białe krwinki lub płytki krwi. Takie zahamowanie rozwoju może powodować anemię (niedobór czerwonych krwinek), nadmierne krwawienie z ran (niedobór płytek krwi) oraz zmniejszenie zdolności do zwalczania infekcji (niedobór białych krwinek).


  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
Data aktualizacji strony: 2024-04-13

Informujmy, że portal onkologia-online.pl, korzysta z plików cookie (ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji o ich wykorzystywaniu,
przejdź do Polityki Prywatności. Kliknij "akceptuję" aby to okno nie pokazywało się więcej

Akceptuję