Twitter
Poradniki
Sortuj według: Wielkość czcionki: A | A | A

PIELĘGNACJA PACJENTA W CHOROBIE NOWOTWOROWEJ.
PIELĘGNACJA PACJENTA W CHOROBIE NOWOTWOROWEJ. data: 2013-02-18

Nowotwór: wszystkie

Fundacja tam i z powrotemZalecenia przedstawione w poradniku mogą być wykorzystywane zarówno w opiece szpitalnej lub hospicyjnej, jak również domowej. Wymieniony aspekt ma dodatkowe znaczenie – najlepszym miejscem jest to, które zapewnia optymalną jakość życia. Wielu chorych na nowotwory przebywa w różnych okresach choroby w domu i wykorzystanie informacji zawartych w poradniku ma szczególne znaczenie w przypadku organizowania „szpitala w domu”.

plik pdf 5._Poradnik_pielegnacja_chorego.pdf
POMOC SOCJALNA. Przewodnik dla pacjentów z chorobą nowotworową.
POMOC SOCJALNA. Przewodnik dla pacjentów z chorobą nowotworową. data: 2013-02-17

Tagi: rak,
Nowotwór: wszystkie

Fundacja tam i z powrotemChoroba nowotworowa stanowi poważne wyzwanie dla samego chorego, także dla interdyscyplinarnego zespołu, w którego skład wchodzą również bezpośrednio pracownicy socjalni oraz pośrednio w instytucjach pomocy społecznej. Opieka socjalna jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów związane z ich sytuacją ekonomiczną, często pogarszającą się w trakcie leczenia, z ich poczuciem bezpieczeństwa zaburzonym samym rozpoznaniem choroby nowotworowej.

plik pdf 4.Poradnik_Pomoc_socjalna_internet_final.pdf
Seksualność mężczyzny w chorobie nowotworowej
Seksualność mężczyzny w chorobie nowotworowej data: 2012-06-20

Tagi: nowotwór, rak, seksualność
Nowotwór: wszystkie

Fundacja tam i z powrotemPoradnik “Seksualność mężczyzny w chorobie nowotworowej.” wyczerpuje niemal wszystkie aspekty dysfunkcji erekcyjnej (ED - ang. erectile dysfunction)  i płodności w kontekście nie tylko męskim, ale również pary. Poradnik ten znakomicie wpisuje się w uzupełnienie wiadomości o łagodzeniu bądź zniesieniu ED podkreślając, że nie leczenie jest okaleczające, a jedynie choroba która stwarza konieczność jego zastosowania.

plik pdf seksualnosc_mezczyzny_w_chorobie.pdf
Seksualność kobiety w chorobie nowotworowej
Seksualność kobiety w chorobie nowotworowej data: 2012-06-19

Tagi: rak, nowotwór, seksualność
Nowotwór: wszystkie

Fundacja tam i z powrotemPoradnik „Seksualność kobiety w chorobie nowotworowej.” stanowi zbiór praktycznych wskazówek  dla osób, których dotknęła ta choroba. Autorzy zebrali w jednym miejscu najistotniejsze elementy wiedzy, którą powinna uzyskać kobieta poddana terapii przeciwnowotworowej. Niezmiernie ważny jest fakt, że poradnik napisany jest w sposób przystępny dla każdego, niezależnie od posiadanego wykształcenia i wiedzy medycznej.

plik pdf seksualnosc_kobiety_w_chorobie.pdf
Poradnik po diagnozie
PO DIAGNOZIE. Poradnik dla pacjentów i ich rodzin. data: 2012-04-25

Nowotwór: wszystkie

Fundacja tam i z powrotemPoradnik „Po Diagnozie” jest przeznaczony dla pacjentów – osób, u których rozpoznany został nowotwór. Jest poradnikiem, który zwięźle przedstawia – w sposób zrozumiały – istotę chorób nowotworowych i zasad leczenia. Poradnik jest również czymś więcej – zawiera listę rad, które obejmują zasady codziennego postępowania chorych w obliczu wyzwań związanych z przebiegiem nowotworu i leczeniem. Codzienność każdego pacjenta – w czasie i po leczeniu – powinna w możliwie najmniejszym stopniu różnić się od życia w stanie zdrowia.

plik pdf Poradnik.PoDiagnozie.pdf
next 1 | 2 | 3 | 4 | next
Poradniki wg nowotworów:
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
  • login
Data aktualizacji strony: 2013-02-18

Informujmy, że portal onkologia-online.pl, korzysta z plików cookie (ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji o ich wykorzystywaniu,
przejdź do Polityki Prywatności. Kliknij "akceptuję" aby to okno nie pokazywało się więcej

Akceptuję